Історія закладу дошкільної освіти №1 "Теремок"

/Files/images/IMG_0010ппп.jpg

Післявоєнні роки... Що вони собою уявляють, ми знаємо з історії. Дуже важко жили люди потрібно було відбудовувати заводи, фабрики. Сільське господарство. І безумовно, думати про майбутнє. А майбутнє – це наші діти. I тур­бота про них. I це, насамперед, дитячі садки, бо всі батьки працюють. Ось і намагаємось з’ясувати і написати історію дитячого садка №1, починаючи з 1949 року.

/Files/photogallery/IMG_0010.jpg

Міський дитячий садочок знаходиться в пристосованому при­міщенні по вул. Леніна (нині вул. Соборній) біля міського будинку культури. Споруда вросла в землю. Підвіконня лежать на поверхні ґрунту. Ліворуч - кухня, праворуч - пральня. В центрі дві кімнати для дітей. Роздягалок немає. В сінях, на ла­ви складається одяг. Вузесенький прохід по дерев’яних дош­ках з гнилою підлогою, через дірки в якій спотикаються і падають діти.

Але, турбота про дітей, що відвідують дитячий садок, велика. Їжа приймається своєчасно. За якістю її слідкують медичні працівники.

Колектив працівників Дитячого садочка №1, невеличкий. 3авідуюча Тейтельман Ревека Йосипівна, вихователька старшої групи Сандомирська Рита М., Казнівська Е.К., виховательки мо­лодшої групи Capнацька А.С., Приукер М.С., виховательки вечірньої групи Кульчиковська Ольга Степанівна та Майстро­ва, кухар Труханова Л.I., техпрацівники Вітвицька Т. та Яковенко Е.С., Семак А.В.

Але він бореться за виживання: техпрацівники не рахуючись зі своїм часом, встають о третій годині ночі, щоб розтопити груби: повинно бути тепло; нагріти воду у великих котлах до приходу працівників їдальні./Files/images/IMG_0007.jpg

Так, дуже скрутний час. Але завідуюча Тейтельман Ревека Йосипівна дбає про естетичне виховання дітей: придбала для садочка баян, піаніно, домагається на призначення Зелінської Галини Олександрівни на посаду музичного інструктора. І це в той час, коли країна знаходиться в руїнах. Про те пам’ятає і дбає про дітей голова виконкому, в минулому партизан Дорошенко Сава Овсійович і завідуюча міськвно...

Вони зробили все аби придбати м’який інвентар, іграшки. 3більшується штат, збільшується кількість дітей в групах, ростуть вимоги до освіти дітей дошкільного віку.

/Files/photogallery/IMG_0010оо.jpg

Життя йде, і з 1 березня 1952 року починається оздоровча кампанія. Збільшується час знаходження дітей у дитячому садочку до 12 годин, призначається 4х разове харчування.

В 1953 році відкриваються ще дві групи. Щоб розмістити дітей. Терміново відбудовується ще два будинки. В них немає ніяких зручностей, але вони теплі і в них діти відпочивають із задоволенням. Вихователі приділяють багато уваги дітям, вони знають, що це підготовка до старших груп.

/Files/images/IMG_0009.jpg

З 3 травня 1960 року дитячий садок об’єднується з яслами. Призначається завідуючою об’єднаним дитячим садом–яслами Ярмолінська. Затверджуються штати в складі 22 осіб: завідуюча, лікар, медсестра, бухгалтер, вихователі садка – 4 особи, 2 няні; в яслі – 2 вихователя і 4 няні, прачка, завгосп, кухар, помічник кухаря, посудомийниця, двірник. Установа називається – Фастівське обєднання ясла-сад.

Покращуються умови роботи, приділяється багато уваги господарським питанням. Місто газифікується. 8 листопада 1962 року підводиться голубе топливо до кухні і пральні, забезпечуються кращі санітарні умови. Робота з дітьми знаходиться під контролем вищих органів освіти.

- Так, треба покращувати роботу, будувати нове приміщення. Хто може з цим справитися? I приймається рішення; доручити це енергійній, і молодій виховательці – Кириленко Світлані Ростиславівні! Це вона сплотила кадри і зуміла поставити роботу так, що все місто і район, всі будівельні організації, всі підприємства міста включилися в цю роботу. Без документації, без копійки, на ентузіазмі і патріотизмі розгортається ця робота.

В I966 році в дошкільному закладі було п’ять груп: дві ясельні і три дошкільні, була й круглодобова – при 30 чол. в групі. В тісних, погано пристосованих приміщеннях, діти ледь поміщалися. Не було спалень, музичного залу, роздягалень. В тісних коридорах діти роздягалися, а в групових було все разом - їдальня, ігрова, де проводились і музичні заняття і заняття з фізкультури./Files/images/IMG_0004.jpg

3 дитячим колективом працював обслуговуючий персонал в кількості 34 чоловік на чолі з завідуючою Лідією Семенівною Гра­нат. З 12 вихователів вищу освіту мали 2 чол. (Клавдія Миколаївна Остряміна та Ніна Тимофіївна Макаренко) решта мали спеціальну педагогічну освіту в садових групах та медичну – в ясельних групах.

В надзвичайно тяжких умовах перебували діти та праців­ники дошкільного закладу. Приміщення, де знаходились дошкільні групи, почало розвалюватись. Дax прогнувся, після дощів протікав, вікна, двері перекосилися. Тож виникла гостра потре­ба будівництва нового приміщення. Адже дітей було в кожній групі в два рази більше норми, та й черга в місті на влаштування в дошкільні заклади нараховувала більше тисячі дітей.

Щоб забезпечити всіх бажаючих влаштуватись в дитячий дошкільний заклад, потрібно було негайно побудувати п’ять установ цього типу (ясла-садки).

Тож закінчувалось будівництво залізничного дитячого дошкільного закладу.

В 1969 році він відкрив двері перед дошкільнятами-фастівчанами. Частина дітей батьків-залізничників перейшли в но­ве приміщення, що по провулку Клубному. /Files/images/IMG_0007нн.jpg

В групах дошкільного закладу №1 стало трохи менше дітей, але все одно в кожній групі було більше як по 30 чол. Повністю було переведено в новозбудований дитячий заклад три дошкільні групи. Всіх дітей з аварійного будинку було виведено. Відбулося й скорочення штату. Залишилось 3 групи: одна - дошкільна, а дві – ясельні.

Завідуюча Лідія Семенівна Гранат також перейшла в новозбудований заклад.

/Files/images/IMG_0009лл.jpgІ з березня 1969 року завідуючою міськдиткомбінату №1 (так називається на той час заклад) було призначено Світлану Ростиславівну Кириленко (тимчасово).

Продовжує руйнуватися будинок де була кухня і праль­ня. Слід негайно приймати міри. Фастівська міська рада допомагає міському відділу освіти в будівництві „Фінського будиночка” для кухні. Дошкільний заклад продовжує працювати в надзвичайних умовах. Постає питання будівництва нового приміщення для дошкільного закладу №1.

Так як раніше не було заплановано це будівництво міська рада приймає рішення (1975 року) покращити умови, поселив­ши три групи (що залишились) в будиночок, де мешкав раніше перший секретар Фастівської міської компартії України Михайла Федоровича Норенка, по вулиці Льва Толстого, 13, та в другий будиночок, де мешкав раніше директор Триліського спиртозаводу В.Ф.Тюзнєв, що по вулиці Щавінського.

Знову пристосовані приміщення, необладнані ігрові майданчики, запущена територія. Багато випробувань випало на долю невеликого, але такого дружного колективу працівників та батьків, на чолі з завідуючою Світланою Ростиславівною Кириленко.

/Files/images/IMG_0012.jpgОсобливо старанно працювали докладаючи багато зусиль по облаштуванню приміщень, впорядкування території кастелянша Наталія Іванівна Шурупова, медсестра Галина Сергіїв­на Верба, вихователі: Зоя Іванівна Txopжевська, Віра Григорівна Кравченко, няні – Любов Миколаївна Величко, Ганна Георгіївна Кузнєцова, Валентина Олексіївна Змеул та ін.

Тим часом Фастівська міська рада приймає рішення бу­дівництва нового двоповерхового приміщення для міськдиткомбінату №1 (по вул. Льва Толстого (тут де знаходиться в даний час) в пристосованих приміщеннях три групи діючого дитя­чого дошкільного закладу. Будівництво планується проводити об’єднаними силами 14 організацій міста (всі будівельні – ПМК-20, СУ-145, СМУ-37, а також мехколона №29, лісгоспзаг, швейна фабрика та ін.).

Більше 7 років будувався двоповерховий будинок до­шкільного закладу без плану, без коштів, під тиском міськвиконкому та міської КПУ, на ентузіазмі батьків та будівельників міста.

Так, лісгоспзаг - викорчовує дерева, щоб звільнити територію для будівництва: мехколона №29 - робить підвальне приміщення, ПМК-20 – будує перший поверх, СУ-145 - другий, СМУ­ 37 виконує столярні роботи.

I тут – зупинка. Роботи подальші ніхто не проводить. 3нову міська рада виносить рішення передати недобудоване приміщення будівельній організації ПМК-20 (начальник Кум Борис Якович) для завершення його будівництва.

/Files/images/IMG_0002.jpgІ закипіла робота. Будівельники ПМК-20 завершили його будівництво при допомозі інших організацій. Дитячий заклад було передано на баланс ПМК-20, він став відомчим. З 1 серпня 1982 року нове приміщення відкрило двері для дітей, що знаходились в пристосованих будиночках, та було укомплек­товано ще чотири групи. Так, в дитсадку-яслах було сім груп (дві ясельні і п’ять – дошкільних), більше 180 дітей. А колектив дошкільного закладу нараховує 37 чол. Прийшло молоде поповнення випускників педагогічних вузів ат училищ: Катерина Вікторівна Поліщук, Алла Іванівна Селезньова, Стелла Григо­рівна Самоць, Тетяна Григорівна Оніщенко. Колектив нарахо­вує: 21 вихователя, 1 музкерівника, 5 санітарок-нянь, 7 помічників вихователів та ін.

/Files/images/IMG_0009рр.jpgДля дітей з порушенням мови відкрито дві логопедичні групи, обладнано 2 логопедичні кабінети під керівництвом логопедів Олени Семенівни Деркач та Лариси Василівни Марцинюк при допомозі батьків та будівельників ПМК-20.

3 великими труднощами довелось облаштовувати меблями групові кімнати, адже дошкільний заклад будувався поза планом і ні на яких базах не було заплановано видавати меблі, обладнання для кухні, пральні, групових.

/Files/images/IMG_0003.jpgДружний працездатний колектив з честю зробив свою справу. Все необхідне було придбано за допомогою вихователів Людмили Олексіївни Давидової, Катерини Вікторівни Поліщук, Олександри Іванівни Корж, Ольги Матвіївни Гриценко, Зої Іванівни Тхоржевської, кастелянші Наталії Іванівни Шурупової, завгоспа Людмили Анатолівни Гресько, старшої медсестри Галини Сергіївни Верби, помічники вихователів: Галини Яківни Мартиненко, Галини Кирилівни Ющенко, Ольги Анатолівни Мaлишко, пралі Клавдії Іванівни Істоміної.

Для всіх групових кімнат було вишито портьєри, скатертини, серветки. Колектив працював в тісному контакті з батьками. В усьому допомагали шефи будівельники ПМК-20. Також велику допомогу дошкільному закладу на протязі років будівництва та становлення надавала Фастівська міська рада (голова Чередниченко Микола Семенович). Завжди відчувалася турбота і підтримка, що допомагало дошкільному закладу бути одним з найкращих і люблячих батьками і дітьми закладів у місті.

/Files/images/IMG.jpgЩороку більш як 30 дітей йшли добре підготовленими до школи. Колектив дошкільного закладу підбирався за основними принципами: любов до дітей і високий професіоналізм. Створився колектив дружний, працьовитий, доброзичливий. Молоді вихователі-випускники поступили до педінституту на до­шкільний відділ: Кириленко Катерина Вікторівна, Оніщенко Тетяна Григорівна, Самоць Стелла Григорівна, Греб Надія Миколаївна, пізніше – Остапчук Світлана Володимирівна. Помічники вихователів: Хуторна Людмила Миколаївна, Сірик Ніна Миколаївна, Погрібняк Надія Степанівна, Кончаківська Тетяна Григорівна, Іванова Ольга Анатолівна вірні помічники, знаючі, палко люблячі дітей, готові завжди виконувати любу роботу аби рідний садочок був ще кращим, ще затишнішим для дітвори.

Завжди смачно приготовлені страви кухарями Григоренко Ларисою Іванівною та Малишко Ольгою Анатолівною (раніше помічник вихователя).

Чиста білизна в спальнях, білі скатертини на столах в групі, вчасно і якісно випрасувані рушники – це заслуга ветеранів праці праль Ніни Петрівни Горбач та Ольги Василівни Толстих.

З року в рік колектив батьків, очолюваний в свій час батьківським комітетом на чолі з Сидоровою Аллою Миколаївною, Людмилою Василівною Науменко, Людмилою Миколаївною Хабібуліною, Тетяною Карпівною Коротенькою дбали про оснащення меблями, твердим та м’яким інвентарем. В той час матеріальної скрути, коли не виділялися кошти з бюджету на най необхідне, батьками створено „Фонд батьківської допомоги". Кожен намагається внести свій вклад в справу оснащення матеріальної бази, обладнання ігрових майданчиків, проведення ремонту в приміщенні дошкільного закладу.

Дошкільний заклад продовжує радо відкривати двері перед своїми вихованцями, батьками, персоналом.

Трудиться колектив дошкільного закладу з повною віддачею, умінням, любов’ю. Більше 1500 вихованців підготував і випустив для подальшого навчання в школі дошкільний заклад.

В 1996 році ДНЗ №1 „Теремок” з балансу ПМК-20 передано в комунальну власність міста, міського відділу освіти.

/Files/images/7024.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1731