
Причини гіперактивності
- Спадковість: як правило, хтось із батьків був або є гіперактивним.
- Здоров’я матері (соматичні захворювання, алкоголізм та куріння).
- Вагітність та пологи: у групу ризику входять діти, котрі народилися в результаті кесаревого розтину, важких патологічних пологів, недоношені діти, діти з органічними ураженнями мозку (черепно-мозковими травмами).
- Навколишнє середовище: наявність свинцю і нітрату у водопровідній воді, вихлопні гази, пестициди. З огляду на те, що екологія і темп сучасного життя не дуже хороші, не дивно, чому гіперактивні діти не рідкість, а скоріше норма сьогодення.
- Харчові фактори (харчування, яке містить велику кількість вуглеводів, призводить до погіршення показників уваги). Дефіцит макро-і мікроелементів: нестача цинку, магнію, вітаміну В12.
Вправа «Знайди 5 відмінностей»
Існує велика відмінність між просто активністю й нав’язливою надмірною збудливістю, тому не варто будь-яку збуджену дитину вважати гіперактивною.
Активна дитина:
- Більшу частину дня «не сидить на місці», віддає перевагу рухливим іграм, а не пасивним (пазли, конструктори). Але якщо її зацікавити, може почитати з мамою книжку, зібрати пазли тощо;
- Швидко й багато говорить, ставить купу запитань;
- Порушення сну і травлення у неї є винятком і трапляються досить рідко;
- Активна, та не скрізь: наприклад , неспокійна і непосидюча вдома, але спокійна – у садку, серед малознайомих людей;
- Неагресивна, тобто випадково або в запалі конфлікту може й відлупцювати «колегу з пісочниці», але сама рідко провокує скандал.
Гіперактивна дитина:
- Перебуває в постійному русі та просто не може себе контролювати, навіть якщо стомилася, продовжує рухатись, а знесилившись остаточно, плаче та впадає в істерику;
- Швидко й багато говорить, ковтає слова, перебиває, не дослуховує. Ставить мільйон запитань, проте рідко вислуховує відповіді на них;
- Її неможливо вкласти спати, а якщо і спить, то уривками, неспокійно;
- Некерована, при цьому зовсім не реагує на заборони й обмеження. У будь-яких умовах (будинок, магазин, дитсадок) поводиться однаково активно;
- Часто провокує конфлікти. Не контролює свою агресію – б’ється, кусається, штовхається, причому застосовує підручні засоби – каміння, палки тощо.

Кiлькiсть переглядiв: 581