• Ви знаходитесь тут:

 • Головна
 • Правила перебування в ЗДО

/Files/images/psiholog/0_60850_519e13d8_xl.gif

Правила перебування в закладі дошкільної освіти №1 «Теремок»

У ЗДО здійснюється дошкільна освіта дітей від 2 до 6 річного віку, відповідно до чинного законодавства.
ЗДО працює з 7.00 до 19.00 щоденно, крім суботи, неділі та святкових днів.
Ранковий прийом дітей у ЗДО здійснюється з 7.00 до 8.30

/Files/images/psiholog/e80f2bc21659.gif

До ЗДО батьки приводять дитину:

 • здорову;
 • охайно одягнену, одяг має відповідати погодним умовам;
 • у зручному взутті. Змінне взуття (капці, черевики тощо) повинно щільно фіксуватися на нозі дитини та мати каблук заввишки 1 см з метою профілактики плоскостопості.
Прохання: маркуйте речі дитини (підписуйте або вишивайте її ініціали), запасні речі охайно складіть в мішечок з метою їх збереження у дитячій шафі.

Поважними причинами невідвідування дитиною ЗДО є випадки, підкріплені відповідними документами:

 • хвороба дитини (медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО);
 • відпустка батьків (довідка з місця роботи батьків, медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО);
 • літнє оздоровлення: 1 червня – 31 серпня (медична довідка про стан здоров’я дитини перед поверненням у ЗДО);
 • Дитину можна залишати вдома за сімейними обставинами без подальшого подання медичної довідки про стан її здоров’я не більше ніж 2 дні.
 • У будь – якому випадку невідвідування ЗДО у перший день до 8.30 батькам необхідно повідомити вихователів про причину відсутності дитини та у подальшому періодично інформувати педагогів про стан здоров’я дитини, тел.: (04565) 5-14-95

У ЗДО батьками надаються медичні документи, якщо дитина відсутня у групі упродовж:

 • 3-х днів та більше (медична довідка з карантинною відміткою);
 • місяця та більше (до довідки додається висновок про посів на яйце-глист).
До 10 числа поточного місяця батьки оплачують за харчування дитини у ДНЗ.
У ДНЗ здійснюється 3–х разове харчування дітей. Щоденно з меню можна ознайомитися на інформаційному стенді.

Для користування у ЗДО батьки забезпечують дитину необхідними матеріалами та предметами:

 • речами індивідуальної гігієни (носовичок, гребінець тощо);
 • формою (чешки) для фізкультурних та музичних занять;
 • піжамою.

Відрахування дитини із закладу дошкільної освіти може здійснюватись:

 • за бажанням батьків або осіб, які їх замінюють;
 • на підставі медичного висновку про стан здоров'я дитини, що виключає можливість її подальшого перебування у дошкільному навчальному закладі даного типу;
 • у разі несплати без поважних причин батьками або особами, які їх замінюють, плати за харчування дитини протягом двох місяців (п.12 Положення про дошкільний навчальний заклад).

Батьки беруть активну участь у житті ЗДО:

 • батьківськи збори, консультації, конференції;
 • свята, розваги, відкриті перегляди освітного процесу;
 • покращення матеріально-технічної бази ЗДО та своєї вікової групи;
 • створення оптимальних умов у ЗДО та дома для здійснення дошкільної освіти дитини.

Доречно попросити у вихователя особистий номер мобільного телефону для спілкування, вирішення хвилюючих Вас питань стосовно виховання дитини. При цьому, потрібно пам’ятати, що у вихователя напружена та складна робота. Дзвонити потрібно у години погоджені з вихователем. Якщо Вам дзвонить вихователь, терміново передзвоніть, оскільки інформація може бути дуже важливою.

/Files/images/psiholog/dlya_vas_batki.png

Хто має право забирати дитину з дошкільного закладу?

Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю, або тому працівникові ЗДО, який приймає дітей в цей час. Неприпустимо відправляти дитину в дошкільний заклад саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за їх дорученням. Вихователь не має права віддавати дітей з дошкільного закладу

НЕПОВНОЛІТНІМ ДІТЯМ, БАТЬКАМ У НЕТВЕРЕЗОМУ СТАНІ.

Оскільки відповідно до чинних нормативно - правових актів батьки мають право залучати до виховання дитини інших осіб, то за потреби інші особи можуть забирати дитину з дошкільного закладу. У цьому випадку мають написати на ім' я директора відповідну заяву з переліком осіб, яким довірено забирати дитину з закладу дошкільної освіти. На підставі цієї заяви керівник навчального закладу дає згоду на те, щоб, окрім батьків, дитину з ЗДО забирали інші особи.

Чи мають право неповнолітні особи забирати своїх братів і сестер з закладу дошкільної освіти?

Відповідно до статті 150 Сімейного кодексу України від 10 січня 2002 р. №2947- ІІІ (із змінами, далі - (сімейний кодекс) батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток.
Частиною 6 статті 12 Закону України «Про охорону дитинства» від 26 квітня 2001 р. № 2402-ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2402) встановлено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність за порушення прав і обмеження законних інтересів дитини на охорону здоров'я, фізичний і духовний розвиток, навчання, невиконання та ухилення від виконання батьківських обов'язків відповідно до Закону № 2402.
У частині 3 статті 8 Закону України «Про дошкільну освіту» від 11 липня 2001 р. № 2628- ІІІ (із змінами, далі - Закон № 2628) зазначено, що батьки або особи, які їх замінюють, несуть відповідальність перед суспільством і державою за розвиток, виховання і навчання дітей, а також збереження їх життя, здоров'я, людської гідності.
Згідно з частиною 2 статті ІІ Закону № 2628, дошкільний навчальний заклад створює безпечні та нешкідливі умови розвитку, виховання та навчання дітей, режим роботи, умови для фізичного розвитку та зміцнення здоров'я відповідно до санітарно-гігієнічних вимог та забезпечує їх дотримання.
Тобто, вищезазначені норми встановлюють відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, та дошкільного навчального закладу за навчання дітей, збереження їх життя та здоров'я тощо.
Крім того, слід зазначити, що відповідно до частини І статті 6 Сімейного кодексу, правовий статус дитини має особа до досягнення нею повноліття.
Частина 2 статті 6 Сімейного кодексу визначає, що малолітньою вважається дитина до досягнення нею чотирнадцяти років. Неповнолітньою вважається дитина у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років.
Відповідно до статті 32 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 р. № 435-ІV (із змінами, далі - Цивільний кодекс) фізичні особи у віці від чотирнадцяти до вісімнадцяти років мають неповну цивільну дієздатність.
Умови набуття та надання повної цивільної дієздатності визначаються статтями 34 та 35 Цивільного кодексу.

/Files/images/lnyki/razdelitel_36.gif

3 огляду на це, забирати з закладу дошкільнох освіти своїх братів та/або сестер має право лише особа, яка досягла повноліття.

/Files/images/lnyki/razdelitel_36.gif

/Files/images/psiholog/7242.gif

Кiлькiсть переглядiв: 1739