/Files/images/bezpeka_ditini/взимку1.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/Правила_про_бурул_ки.jpg

ПАМ’ЯТКА УВАГА! НЕБЕЗПЕКА, БУРУЛЬКИ

Перепад температури та значне нагромадження снігового покриву сприяють активному утворенню бурульок на покрівлях споруд, виступаючих архітектурних частинах будинків та великих деревах. Особливу небезпеку бурульки становлять в місцях масового скупчення людей та на вузьких вулицях, де тротуари прилягають до будинків. Падаючи, бурульки можуть травмувати перехожих.

Для уникнення травмування необхідно бути дуже обережним та дотримуватись основних правил: - пішоходам не заходити за межі встановлених огорож, а в місцях їх відсутності самому звернути увагу на наявність небезпечних утворень з криги і снігу на дахах будинків; - бути уважними під час прогулянок, особливо з дітьми. На деревах утворюється значний сніговий покрив, тому проходячи біля високих дерев, потрібно переконатися, що немає загрози падіння снігу; - по можливості слід триматись на відстані 3-5 метрів від будинків та інших споруд, вибираючи найбільш безпечний маршрут руху вулицями міста; Будьте уважними, не ходіть під дахами будівель, під балконами, не припарковуйте автотранспорті засоби біля будинків. Обов’язково попередьте дітей про небезпеку падіння бурульок. Своєчасно інформуйте комунальні служби про необхідність усунення небезпеки падіння бурульок на пішоходів та автотранспорт, що паркується біля будинків. Комунальні служби повинні встановлювати попереджувальні знаки і огорожі небезпечних місць можливого падіння бурульок та по можливості своєчасно збивати бурульки, які несуть небезпеку пішоходам та автотранспорту, що паркується біля будинків.

Начальник Фастівського РС ГУ ДСНС України у Київськійобласті Олександр КАЛЕНИЧЕНКО

/Files/images/0_bf779_fcb26193_L.gif

Дорогі батьки і діти!

Наближаються новорічні свята. Ну, а які свята без феєрверків? Слово «піротехніка» походить від грецьких слів: «бенкет» ‒ вогонь і «техне» ‒ мистецтво, вміння. Мистецтво «створення» вогню і управління ним виникло в далекій давнині. В наші дні феєрверки стають невід’ємною частиною розваг, які влаштовуються з нагоди будь-яких урочистих подій.

Часто ми не приділяємо належної уваги елементарним правилам безпеки при поводженні з піротехнікою. Найчастішою травмою, одержуваної при використанні петард, хлопавок і бенгальських вогнів, є опіки.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і не затьмарити собі свято нагадуємо батькам та дітям прості правила безпеки при поводженні з піротехнікою:

‒ не можна носити піротехнічні вироби в кишенях;

‒ не можна спалювати піротехніку в багатті;

‒ не можна розбирати піротехнічні вироби та піддавати їх механічним впливам;

‒ не допускайте відкритого вогню в приміщенні, де зберігається піротехніка;

‒ розташовуйте піротехніку далеко від нагрівальних приладів;

‒ пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вогкості, і це може відбитися на їх роботі;

‒ будь-яку піротехніку треба запалювати на відстані витягнутої руки.

Бенгальські вогні, як і будь-яка піротехніка, є вогненебезпечними. Застосовувати бенгальські вогні треба тільки після ретельного огляду на предмет пошкоджень та ознайомлення з інструкцією. Незважаючи на буденність, бенгальський вогонь дуже красивий (а головне доступний) феєрверк. Використовувати бенгальську свічку рекомендується, тримаючи в руці за вільну від піротехнічного складу частину. Кут нахилу повинен бути 30-45 градусів.

А кольорові бенгальські свічки слід застосовувати тільки на відкритому повітрі, поза приміщеннями, тому що в складі піротехнічного засобу, використовуваного при їх виготовленні, присутні агресивні окислювачі, що виділяються продуктами горіння.

Сподіваємося, що дотримання цих нескладних правил дозволить вам уникнути неприємностей в новорічні свята і зробить їх щасливими і радісними.

Нагадуємо: в разі виникнення пожежі, необхідно терміново дзвонити в службу порятунку за телефоном “101”.

Начальник Фастівського РСГУ ДСНС України у Київській області Олександр КАЛЕНИЧЕНКО.

/Files/images/0_bf779_fcb26193_L.gif

/Files/images/bezpeka_ditini/димова шашка.jpg

Небезпека використання димових шашок

Існує багато різновидів піротехнічних виробів: феєрверки, петарди, хлопавки, бенгальські вогні, які міцно ввійшли в наше життя і відомі нам з дитинства. Користування ними потребує чітких знань та відповідальності. Але сьогодні мова буде йти про виріб, який часто плутають з пристроєм для розваг -про димову шашку або, як її називають по-іншому, продимовуху.

Димова шашка – це піротехнічний засіб для пуску диму з метою подачі сигналів або створення візуальної перешкоди у військовій та антитерористичній справах.

Як правило димові шашки використовують силові структури для чітко визначених цілей, які не стоять і поруч з розвагами.

Іноді трапляються випадки коли димові шашки потрапляють до рук дітей, які не розуміють для чого ці вироби призначені і тому використовують на свій розсуд і, як правило, в будівлі школи.

Використання димової шашки в приміщеннях школи може призвести до негативних наслідків:

1) сприйняття події учнями та вчителями - як виникнення пожежі, внаслідок чого будуть викликані служби пожежної охорони, поліції, СБУ;

2) буде проведена повна евакуація учнів та вчителів за межі школи;

3) наявність диму впливає на здатність дихання – тому можливі задухи як у учнів, так і у вчителів;

4) буде проведено розслідування причин та умов виникнення події та винних осіб буде притягнуто не тільки до адміністративної, а у разі завдання шкоди здоров’ю – і до кримінальної відповідальності.

Тому фахівці Фастівського РС ГУ ДСНС попереджають, що використання димових шашок може призвести до великої кількості негативних наслідків, а тому використовувати такі вироби учням заборонено.

Начальник Фастівського РС ГУ ДСНС України у Київській області Олександр КАЛЕНИЧЕНКО

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку2.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку3.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку4.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку5.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку6.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку7.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку8.jpg

/Files/images/bezpeka_ditini/взимку9.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 502